Ürünlerimiz Çözümlerimiz İletişim EN

Invio – Efficity Başarı Hikayesi

Invio, Kartaca’nın Kurumsal Verimlilik Çözümü Efficity ile İnsan Kaynakları alanındaki operasyonel maliyetlerini %50 oranında düşürdü.

INVIO HAKKINDA

Invio, internet teknolojileri ve mobil uygulamalar alanında faaliyet gösteren bir bilişim şirketidir. Kurulduğumuz günden bu yana, teknik yeteneklerimizin yanında yönetim ve satış-pazarlama konularında da yetkin olmayı hedefleyerek; birçok farklı sektördeki kuruma terzi usulü proje yapmak ve müşterilerimizin ortaya koyduğu ihtiyaçlar doğrultusunda, en doğru ve uygun yazılımı üretmek odak noktasıyla hareket ettik. Yıllar içerisinde edindiğimiz tecrübe ve birikim doğrultusunda ihtiyaca yönelik yazılım üretmenin yanı sıra, kendi altyapı ürünlerimizi de geliştirerek serüvenimize devam etmekteyiz.EFFICITY ve İK SÜREÇLERİ

Efficity ile temelde İK süreçlerimizi ve maliyet muhasebesi hesaplamalarımızı yönetiyoruz. İK birimimiz, Efficity’e tanımlanmış kurallar sayesinde, tüm ekibimizin çalışma süreleri ve izinlerinin İş Kanunu’na ve şirket kurallarına uygunluğunu da otomatik olarak görüntüleyebiliyor.

Çalışanlarımızın kendilerinin de anlık olarak erişebilecekleri şekilde; günlük, haftalık ve aylık çalışma süreleri, ofis dışı veya operasyonel çalışmaları, tüm ücretli/ücretsiz izin talepleri ve bunların raporlarını kontrol edebilecekleri bir dijital platform üzerinden hizmet alıyoruz.

NEDEN EFFICITY?

Bir şirkette somut ve ölçülebilir veriler yerine, şeffaf olmayan veriler ve inisiyatif kullanma zorunluluğunun olması, şirket içerisindeki adalet kavramının sorgulanmasına sebep olur. Efficity bu anlamda bir şirketin tüm çalışanları için yüzde yüz aynı sürecin uygulanabilir olduğunun bir kanıtı niteliğindedir. Ayrıca manuel takip edilen süreçlerdeki veri kaybı riski göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir ve sürdürülebilir değildir.

Efficity, çalışanlarımızın anlık olarak çalışma sürelerini sorgulayabilecekleri bir platform olmanın yanı sıra, çalışanlara özellikle izin takibi konusunda oldukça kolaylık sağlıyor. Her çalışan tüm izin taleplerini, erken çıkma veya geç kalma gibi özel durumlarını Efficity üzerinden bağlı bulundukları sorumlulara bildirerek ilerletebiliyor ve planlayabiliyor.

Efficity’e tanımlı şirket hiyerarşisi ve kurallar sayesinde, izin süreçlerinin ilgili sorumlulara yönlendirilmesi ve izin çakışmalarının Efficity aracılığıyla otomatik olarak engellenebilmesi de mümkün hale geldi. Ayrıca bir sorumlunun ofiste bulunmaması durumunda, Efficity’nin içerisindeki LDAP entegrasyonu ve sorumluluk devri özelliği ile, kullanıcı rolüne bağlı süreç akışlarının kesintisiz devam edebilmesi de operasyonel anlamda tecrübe ettiğimiz önemli faydalardan.

Efficity sistemindeki ortak takvimi ve raporlama özelliğini kullanarak, çalışanların ofiste/izinde olup olmadığı, hangi saatler arasında ofiste bulunacağı, hangi tarih ve saatlerde ofis dışı çalışmalara katıldığı veya fazla mesai yaptığına dair raporları kolaylıkla alabiliyoruz.

INVIO ÇALIŞANLARI NE DÜŞÜNÜYOR?

Efficity sistemi ilk bakışta çalışanlarımız tarafından yalnızca bir kontrol sistemi gibi algılandığı için biraz yadırganmıştı. Ancak zaman içerisinde onlar da Efficity’nin aslında yalnızca yönetimin çalışanı takip ettiği bir sistem olmadığını; kendi çalışma ve izin sürelerini de kolaylıkla takip edebildiklerini gördüler ve günlük olarak sürekli kullandıkları bir araç haline geldi. Efficity’e sadece ofis içerisinden değil, ofis dışından da güvenli olarak erişebiliyor oldukları için oldukça memnunlar.

Şirketimize sağladığı katma değeri göz önünde bulundurduğumuzda Efficity kullanmaktan kesinlikle memnunuz.


Daha Fazla Bilgi Al


PDF Olarak İndir