Çözümlerimiz Müşterilerimiz İletişim EN

Kartacalı Yorumları – “Neden Kartaca?”

“Farklı teknolojileri tanıma fırsatı bulmak ve bunlarla uğraşmak muhteşem! Sürekli öğrenmem, iyileştirmem gereken konular var ve bu kişisel gelişimime muazzam katkı sağlıyor. Büyük bir projenin ufak bir parçasında değil uçtan uca tüm sürecin içinde yer alabiliyorum. Kartaca buna imkan sağlamıyor, işiniz bu oluyor. Ayrıca oturmuş prosedürler sayesinde tekrarlayan işleri hızlıca geçip değer katılacak işlere vakit ayırabiliyorum. İşte bu nedenle 10+ yıldır Kartaca’dayım.”

Berna Salmak Gürevin

“2012’den beri Kartaca’da çalışıyorum. Kartaca’da çalışmanın benim için en güzel yanı, buranın kafamda soru işareti yaratmıyor oluşu. Ayrıca Kartaca’da çalışma disiplini her daim korunuyor. Bunlara ek olarak her gün yeni bir şeyler öğrenme imkanım var, kendimi sürekli tekrarlayan işler yaparken bulmuyorum.”

Cüneyt Özbilen

“Pazarlama alanında çalışan biri olarak Kartaca’da yazılım hakkında sürekli araştırma ve öğrenme imkanı bulabiliyorum. Ayrıca Kartaca’nın 10+ yıllık tecrübe ve şirket kültürünü dış dünyaya aktarmak, yeni şeyler denemek ve aldığım aksiyonların sonuçlarını görmek beni motive ediyor. Şirket kültürü olarak kuralların belirli olması ve birçok şeyin tanımlanmış olması beni rahat hissettiriyor. Ayrıca aylık eğitim bütçesi de benim için çok önemli.”

Gizem Terzi Türkoğlu

“Kartaca, staj süresince hem maaş aldığınız; hem de gerçek projeler ile ilgilendiğiniz ender şirketlerden birisidir. Kartaca için tam bir eğitim yuvası dersem, doğru tanımlamayı yapmış olurum. Bilişimin her noktasında yeni teknolojileri sistematik düzen ile harmanlayan ve her gün bilgi birikimimi artıracak çalışmalar yapabildiğim bir şirket olması da büyük avantaj. 10+ yıllık bilişim tecrübemle şunu çok rahat söyleyebilirim: Kartaca’da tekrarlanan operasyonel işler, teknik ve operasyonel borçlarla dolu projeler, uzun uzadıya süren kafa karıştırıcı toplantılar göremezsiniz. Aylık etkinlikler ve yemekli şirket toplantılarında stress atar, düzenli ve planlı çalışma sistemi ile stressiz bir çalışma günü geçirirsiniz.”

Nevzat Raytop

“İlginiz ve bilgiyi öğrenebilme gücünüz olduğu sürece güncel teknolojileri kullanarak, kendinizi geliştirmeniz ve etrafınızdakilere katkıda bulunmanız burada oldukça mümkün. İşin ucundan tutmak yerine sorumluluk alıp işinizi sahiplenerek bir çok projede yer alabilirsiniz. Düzenli yapısı sayesinde, yıllar önce yapılmış işlerde bile neyin neden yapıldığına dair dokümantasyona sahip, üstünkörü yapılmış işlere çok rastlamayacağınız bir yer. Üstelik detaycı ve sorgulayan biriyseniz bu büyük bir artı. Ayrıca yaptığımız otomatizasyonlarla tekrarlayan işleri insan yerine makinaya yaptırmayı tercih eden bir kültüre sahip. Günümüz dünyasında zamanımızın büyük bir kısmını ailemizden daha çok işte geçirdiğimiz bu düzende, bu süreyi daha anlamlı kılmamızı sağlayarak, işinizi severek yapma motivasyonunuzu öldürmeyen şirketler arasında. Ve benim için en önemlisi burada günün sonunda geriye dönüp baktığımda başarmanın verdiği hissi tatmak ve yapabileceklerimi görmek heyecan verici.”

Melike Sözeri

“İlk aklıma gelen, düzenli olması. Herhangi bir aksiyon almam gerektiğinde, şirketin kuruluşundan bu yana düzenli olarak tutulmuş dokümantasyon ve çalışma kayıtları sayesinde nasıl ilerleyeceğimi kolayca bulabiliyorum. Ayrıca uzman kişiler ve sektöründe öncü firmalarla çalışmak da Kartaca’da çalışmayı benim için güzel hale getiriyor.”

Fatmanur Durmuş

“Kartaca’nın çalışma ortamını ve düzenli olmasını çok seviyorum, burada yaptığım işlerden keyif alıyorum. İnsan Kaynakları alanında çalışan biri olarak en çok rahat ettiğim konular: işlerin prosedürlerle ilerlemesi, uygulamaların standartlaşmış olması ve tüm çalışanlara adil davranılması. Ayrıca tüm çalışanlara kişisel eğitim bütçesi ayrılmış olması da bence sektörde fark yaratan bir uygulama.”

Merve Kut Muhacır

“Bir yazılımcı olarak benim için en önemlisi her gün beyin fırtınası imkanı bulabilmek. Zaman zaman üstlendiğim zorlayıcı görevlerin sonucunda başarma hissi benim için daha da anlamlı hale geliyor. Çalışmaların sonunda kaliteli ürünler ortaya çıkarmak ve buna bağlı olarak müşterilerin sonuçtan mutlu olması da benim için ayrıca motive edici.”

Ersin Yetişen

“Verilen işi kıvıran ve severek çalışan bir kişiliğiniz var ise; yıl ve tecrübenize bakılmadan size verilen sorumluluklar neticesinde, iş temposunda kaybolup uzun yıllar Kartacalı olabilirsiniz. Ek olarak oturmuş prosedürler ve bilgi aktarımı konusunda cömert olan iş arkadaşları da Kartaca’da çalışmayı daha bir keyifli kılıyor. Diğer artıları; eğitim bütçesi, aburcubur dolabı ve etkinlikler. Kartaca, yaşayarak öğrenilmesi gereken bir kültür; iyi ki Kartacalıyım.”

Dilek Karabiber

“Kartaca’da çalışırken kendini tekrar eden işler yapmamak ve yeni teknolojiler kullanmak, kendimi geliştirmem ve güncel kalabilmem açısından büyük bir avantaj. Ayrıca şirket içerisinde DevOps kültürünün yayılmış olması da büyük bir artı.”

Doğukan Turan

“Her konuda yardımcı olan bilgili ve donanımlı bir ekiple çalışmak beni motive ediyor. Burası bana her gün yeni bir bilgi ve tecrübe katıyor. Kariyer yolculuğuma burada başlamak verdiğim en doğru karar.“

İpek Mangtay

“Kartaca, farklı teknolojileri bir arada tecrübe edebileceğiniz, her geçen gün kendinize yeni yetkinlikler katabileceğiniz projelerde çalışma fırsatı sunuyor.”

Berat Nakip

“Kartaca diyorum çünkü esnek çalışma saatleri, her ay gerçekleşen çalışan etkinlikleri, sınırsız atıştırmalıkları ve barista tipi kahve makinesiyle kendini sevdiren; çalışanlarını milyonlarca kişiyi etkileyen projelerinde sorumluluk almaları konusunda teşvik eden bir şirket. Bunun yanında matris organizasyon yapısı sayesinde sorumluluklarınızı aksatmıyorsanız istediğiniz başka bir alanla da ilgilenebilirsiniz. Ayrıca gelişimimize önem verilmesi ve her ay tüm çalışanlara özel biriken kişisel 100$ eğitim bütçesi de bence çok değerli.”

Reşat Uğur Ulu

“Kartaca bir geliştiricinin uzun yıllar boyunca çalışabileceği ve hala kendini geliştirebileceği bir yer. Kartaca’da belli bir sürenin üzerinde çalışırsanız kendinizi sanki ailenizle beraber çalışıyor gibi hissedebilirsiniz. Nasıl kendinize başka bir aile aramıyorsanız, burada da başka bir şirket aramanıza gerek olmaz. Ben de her gün mesai harcamaya bir şirkete gitmekten ziyade her gün diğer ailemle vakit geçirmeye geliyormuş gibi işe geliyorum.”

Serdar Yüksel