Müşterilerimiz İletişim EN

Yazılım Geliştirmeyi Kolaylaştırmak için Bulut Bilişimin Faydaları ☁️

 


Özetle;

Bulut bilişim nedir?

Bulut bilişim, bilgisayar sistemi kaynaklarının, özellikle veri depolama ve bilgi işlem gücünün, kullanıcı tarafından doğrudan aktif yönetim olmaksızın isteğe bağlı kullanılabilirliğidir. Büyük bulutların çoğu zaman, her biri bir veri merkezi olan birden çok konuma dağıtılmış işlevleri vardır.

Bulut bilişimin avantajları nelerdir?

 1. Maliyet tasarrufu
 2. Ölçeklenebilirlik
 3. Performans
 4. Hız
 5. Verimlilik ve çeviklik
 6. Güvenilirlik ve güvenlik
 7. Otomatik yazılım güncellemeleri
 8. Azaltılmış geliştirme süresi
 9. İşbirliğine dayalı bir DevOps kültürü
 10. Daha basit test prosedürleri
 11. Dayanıklılık
 12. Sürdürülebilirlik

Neden Google Cloud?

Dijital dönüşüm, maliyet tasarrufu ve rahatlık için eski BT altyapısını “kaldırıp buluta taşımaktan” daha fazlasıdır. Gerçek dönüşüm, işin tamamını kapsar ve herkesin dönüşmesini sağlar. Günümüzün teknoloji gereksinimlerini ve sürekli inovasyon ihtiyacını derinden anlıyoruz. Bu nedenle kuruluşlar dijital dönüşümlerinde buluttan faydalanır ve en büyük zorluklarını Google Cloud ile çözer.

Bulut bilişimi etkili kullanan teknoloji şirketleri hangileridir?

PayPal

🔍 En büyük internet şirketleri arasında ilk 10’da yer alan ve dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren PayPal, internet üzerinden yapılan ödemeler için güvenli ve hızlı bir şekilde hizmet sağlıyor. Google Cloud hizmetlerini kullanarak, gezegendeki her olası noktaya ve kişiye daha iyi bir finansal yaşam getirmeyi hedefliyor.

Twitter

🔍 Sosyal ağ platformu olan Twitter, reklam operasyonlarının bir parçası olarak yüzlerce insanı etkileyen reklam etkileşimi etkinliği sunuyor. Twitter, reklamverenlerinin kullanıcı etkileşimini ölçmesine ve reklam kampanyası verimliliğini izlemesine olanak sağlamak için, gerçek zamanlı olarak saniyede milyonlarca ölçümü bir araya getirebilen çeşitli analiz araçları, API’ler ve panolar sağlar. Twitter, Google Cloud hizmetlerini kullanarak reklam analizi platformunun güvenilirliğini ve doğruluğunu artırıyor.

Bulut bilişimle ilgili şirketler ne düşünüyor?

“Mevcut enflasyonist baskılar ve makroekonomik koşullar bulut harcamaları üzerinde itme ve çekme etkisine sahip. Bulut bilişim, çevik, esnek ve ölçeklenebilir doğası sayesinde belirsiz zamanlarda büyümeyi destekleyen bir güvenlik ve yenilik kalesi olmaya devam edecek. Yine de kuruluşlar sadece sahip oldukları kadarını harcayabilirler. Bulut, IT harcamalarının en büyük kısmı olmaya devam ettiği ve orantılı bütçe büyümesi göz önüne alındığında, genel IT bütçeleri küçülürse bulut harcamaları düşebilir.”

-Sid Nag, Gartner Analist Başkan Yardımcısı


Yazan: Özge Aydın

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2023