Çözümlerimiz İletişim EN

Çekirdekten Yetişenler Programı

Kariyer yolculuğunuza Kartaca’da Başlayın!


“Çekirdekten Yetişenler” Programı nedir?

Kartaca’nın her sene yaz döneminde gerçekleşen iki aylık staj programıdır.


Neden “Çekirdekten Yetişenler” Programına katılmalıyım?

Çünkü gerçek projelerde yer alarak kendini geliştirmek varken; fotokopi çekmek ve kahve getirmek gibi işlerle boşa geçen bir 8 haftaya ihtiyacın yok. Üstelik, başarılı geçen bir “çekirdekten yetişme” dönemi sonrası, mezun olduğun zaman değerlendirmen için Kartaca’dan gerçek bir iş teklifi garantisi de veriyoruz.

Kartaca’da hem özgür yazılım kullanma, hem de alanında uzman kişilerle birlikte gerçek projelerde çalışarak okulda öğrenemeyeceğin bilgiler ve iş disiplini edinme fırsatın olacak. Bilgi ve deneyim paylaşımına ek olarak, çalışanların istediği kitaplarla sürekli zenginleşen kütüphanemizden istediğin kitapları ödünç alabileceksin.

İşe giriş çıkış saatlerini kendi programına göre belirleyebilir, örneğin o gün sabah erken uyanamadıysan 10:00’da ofise gelebilir ya da akşamüstü doktor randevun varsa erken çıkıp eksik çalışma süreni ilerleyen günlerde tamamlayabilirsin.

Her ay takım olarak birlikte zaman geçirdiğimiz eğlenceli etkinliklerde, belki de daha önce denemediğin bir aktiviteyi deneme fırsatı bulabilirsin.

Peki yer olarak neredeyiz? Metrobüs ve metro ile ulaşımın gayet kolay olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi, Davutpaşa Kampüsü içerisindeki Teknopark bölümünde yer alan ferah bir ofisimiz var. Daha keyifli çalışabilmen için, içerisinde bolca abur cubur, kahve çeşitleri ve meşrubatlar bulabileceğin bir yaşam alanı da sunuyoruz.

Ve madem bu 8 hafta boyunca gerçek bir çalışan gibi emek harcıyorsun, biz de emeğini çok kıymetli buluyor ve çalışmalarının karşılığında aylık ücret ödeyerek sana teşekkür ediyoruz.

Önceki “çekirdekten yetişen”lerin kendi deneyimleriyle ilgili yorumlarına göz atabilirsin. (Aralarından bazıları artık Kartacalı olarak bizimle çalışıyorlar.)

Kafana takılan sorular varsa, S.S.S bölümüne göz atabilirsin.

2021 Çekirdekten Yetişenler Programı yüz yüze görüşmeleri tamamlandı. Yüz yüze görüşmeye katılmış olan tüm adaylarla iletişime geçerek değerlendirme sonuçlarını paylaşacağız.

2021 Çekirdekten Yetişenler Programı 28 Haziran – 27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.
Program katılımcıları aylık 3000 TL ücret alacaklar.

Önemli Tarihler:

  Başvuru Dönemi: 4 Ocak-15 Mart
  Görev Gönderimi & Teslimi: 16 Mart-4 Nisan
  Değerlendirme: 5-9 Nisan
  Yüz yüze Görüşme Bilgilendirmesi: 12-16 Nisan
  Yüz yüze Görüşme (Online): 17 Nisan
  Sonuçların Açıklanması: 19 Nisan-7 Mayıs
  Staj Dönemi: 28 Haziran-27 Ağustos