Ürünlerimiz Çözümlerimiz İletişim EN

Danışmanlık

Eğer siz de günümüzün karmaşık yazılım dünyası içinde yolunuzu bulmakta zorlanıyorsanız, yetenekli ve tecrübeli ekibimiz ile DevOps, Sistem Mimarisi, Açık Kaynak Sistem Yönetimi, Büyük Veri ve Bulut Sistemler alanlarında hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olmak için buradayız.

DevOps

Günümüzün rekabetçi ve çevik ortamında artık hem hızlı hem de kaliteli işler çıkarabilmek için sistemsel süreçlerin, yazılımsal süreçlerle paralel yürümesi, ekiplerin sürekli iletişim ve iş birliği halinde olması gerektiği anlaşılmıştır. Eski adıyla “Sistem”, yeni adı ve kapsamıyla “DevOps” ekipleri, rutin operasyon hizmetlerinin yanı sıra, yazılım ürünlerinin daha hızlı ve daha sık teslim edilebilir olmasından ve sürekliliğinden sorumlu olmuştur. Böylece yazılımcılar ve sistemciler arasındaki keskin ayrım ortadan kalkmış, bir takım gibi çalışmaya başlamalarıyla birlikte, sistemlerin daha istikrarlı hale gelmesi mümkün olmuştur. Birçok firma bu yapıya geçerek, verimliliğini ve çevikliğini arttırmaktadır.

Sistem Mimarisi

Projelerinizin ilk adımı, projenizin ihtiyacını en iyi karşılayacak programlama dillerini, yazılım araçlarını ve veritabanı altyapısını kurgulamak olmalıdır. Doğru ve derin bir analiz çalışması ile başlanan bir projede, çok daha az kaynak ile çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Kartaca olarak, projenize en uygun mimarinin kurgulandığına emin olup; yazılım geliştirme, bakım ve destek maliyetlerinizi düşürmenizi sağlayabiliriz.

Açık Kaynak Sistem Yönetimi

Dünyada Linux gibi özgür yazılımların kullanımı, güvenli ve güçlü olması, daha az kaynak tüketmesi, açık kaynak kodu ve arkasındaki geliştirici topluluğu sebebiyle her gün daha fazla tercih edilmekte ve desteklenmektedir.

Tecrübeli ekibimizle, hem Linux işletim sistemi kurulum sürecini, hem de Linux üzerinde çalışan uygulamaların kurulumunu yönetebilmekteyiz. Sanallaştırma, veritabanı yönetimi, websunucusu kurulumu ve yönetimi ve sistem gözetleme (monitoring) konularında da destek verebilmekteyiz.

Büyük Veri

Çoğu zaman yapılandırılmamış verilerden oluşan ve boyut açısından çok yer kaplayan büyük miktarda verinizin, ölçeklenebilir bir biçimde depolanmasını ve anlamlandırılabilir şekilde kullanılır hale getirilmesini sağlıyoruz. Verinin, depolanıp, kullanıma hazır hale gelmesinden sonra uygun altyapı ve teknoloji seçimi, kullanım alanına göre saklanması, sorgulama performansı ve gerçek zamanlı işlemler alanlarında da size destek sunuyor; profilleme, ETL ile entegrasyon sağlama, gerçek zamanlı analiz, segmentasyon ve aksiyon bazlı veri oluşturma gibi işlemler ile verinizden maksimum faydayı almanıza yardımcı oluyoruz.

Bulut Sistemler

Google Cloud Platform

Yazılım ve sistem tarafındaki 10 yıllık on-premise teknoloji deneyimimizi bulut ortamına taşıyarak, “Google Cloud Platform” ürünlerini kullanmak isteyen firmalara sistem mimarisi belirleme, sistem yönetimi, göç ve servis yönetimi konularında danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Bir Google Cloud Partneri olarak hızlı, esnek ve güvenilir bulut çözümlerini iş ortaklarımızla buluştururken, Google Cloud sertifikalı Kartacalıların sayısını da gün geçtikçe artırıyoruz. Google Cloud sertifikalarımızın güncel listesine buradan ulaşabilirsiniz.


Bize Ulaşın