Müşterilerimiz İletişim EN

Danışmanlık

Eğer günümüzün karmaşık yazılım dünyası içerisinde yolunuzu bulmakta zorlanırsanız, yetenekli ve tecrübeli ekibimiz ile DevOps, Sistem Mimarisi, Açık Kaynak Sistem Yönetimi, Büyük Veri, Bulut Sistemler ve Mobil Test Altyapısı konularında işinizi kolaylaştırmak için buradayız.

DevOps

Günümüzün rekabetçi ve çevik ortamında artık hem hızlı hem de kaliteli işler çıkarabilmek için sistemsel süreçlerin, yazılımsal süreçlerle paralel yürümesi, ekiplerin sürekli iletişim ve iş birliği halinde olması gerektiği anlaşılmıştır.

Eski adıyla “Sistem”, yeni adı ve kapsamıyla “DevOps” ekipleri, rutin operasyon hizmetlerinin yanı sıra, yazılım ürünlerinin daha hızlı ve daha sık teslim edilebilir olmasından ve sürekliliğinden sorumlu olmuştur. Böylece yazılımcılar ve sistemciler arasındaki keskin ayrım ortadan kalkmış, bir takım gibi çalışmaya başlamalarıyla birlikte, sistemlerin daha kararlı hale gelmesi mümkün olmuştur.

Firmanızın DevOps kültürüne dönüşümünü sağlayarak, verimliliğini ve çevikliğini artırmasına destek oluyoruz.

Sistem Mimarisi

Projelerinizin ilk adımı, projenizin ihtiyacını en iyi karşılayacak programlama dillerini, yazılım araçlarını ve veri tabanı altyapısını kurgulamak olmalıdır. Doğru ve derin bir analiz çalışması ile başlanan bir projede, çok daha az kaynak ile çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Kartaca olarak, projenize en uygun mimarinin kurgulandığına emin olup; yazılım geliştirme, bakım ve destek maliyetlerinizi düşürmenizi sağlıyoruz.

Açık Kaynak Sistem Yönetimi

Dünyada Linux gibi özgür yazılımların kullanımı, güvenli ve güçlü olması, daha az kaynak tüketmesi, açık kaynak kodu ve arkasındaki geliştirici topluluğu sebebiyle her gün daha fazla tercih edilmekte ve desteklenmektedir.

Tecrübeli ekibimizle, hem Linux işletim sisteminin, hem de üzerinde çalışan uygulamaların kurulumunu yönetiyoruz. Sanallaştırma, veri tabanı yönetimi, web sunucusu kurulumu, yönetimi ve sistem izleme konularında da destek veriyoruz.

Büyük Veri

Çoğu zaman yapılandırılmamış verilerden oluşan ve boyut açısından çok yer kaplayan büyük miktarda verinizin, ölçeklenebilir bir biçimde depolanmasını ve anlamlandırılabilir şekilde kullanılır hale getirilmesini sağlıyoruz.

Verinin, depolanıp, kullanıma hazır hale gelmesinden sonra uygun altyapı ve teknoloji seçimi, kullanım alanına göre saklanması, sorgulama performansı ve gerçek zamanlı işlemler alanlarında da size destek sunuyor; profilleme, ETL ile entegrasyon sağlama, gerçek zamanlı analiz, segmentasyon ve aksiyon bazlı veri oluşturma gibi işlemler ile verinizden maksimum faydayı almanıza destek oluyoruz.

Üzerinde yoğun şekilde çalıştığımız teknik denetim sürecimizi başarıyla geride bırakarak, Google Cloud’dan “Data Analytics” alanında uzmanlık aldık ve bu alanda tutarlı bir müşteri başarısına ve teknik yeteneklere sahip olduğumuzu tescilledik.

Google Cloud veri analitiği çözümlerini kullanarak yaptığımız yenilikçi çalışmalara buradan ulaşabilirsiniz.


Looker

Kartaca Google Cloud’un bulut tabanlı olan ve ihtiyacınız olan yer ve zamanda gerçek zamanlıya yakın verilere güvenli erişim sağlayan kurumsal iş zekası platformu Looker'ın satış ve hizmet iş ortağıdır.

“Data Analytics” Uzmanlığına sahip bir Google Cloud İş Ortağı olarak, müşterilerimizin kendilerine özgü ihtiyaçlarını karşılayan son teknoloji veri çözümlerini sunarak onları başarı yolunda desteklemeye yönelik adımlarımıza devam ediyoruz.

Her büyüklükteki işletme, Looker’ın gelişmiş veri modelleme ve keşif yetenekleriyle verileri hakkında daha derin içgörüler elde edebilir.

Daha fazla bilgi almak için Looker sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bulut Sistemler

Google Cloud Platform

Yazılım ve sistem yönetimi tarafındaki 10+ yıllık teknoloji deneyimimizi bulut ortamına taşıyarak, “Google Cloud Platform” ürünlerini kullanmak isteyen firmalara sistem mimarisi belirleme, sistem yönetimi, buluta taşıma ve servis yönetimi, altyapı modernleştirme ve hibrit bulut konularında satış ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Google Cloud İş Ortağı hizmetlerimize, 2020'de Premier İş Ortaklığı ve Apigee Satış İş Ortaklığını, 2021’de Anthos Satış İş Ortaklığını, 2022'de "Cloud Migration" ve "Data Analytics" uzmanlıklarını ekledik.

Google Cloud Premier İş Ortağı olarak hızlı, esnek ve güvenilir bulut çözümlerini iş ortaklarımızla buluştururken, başarı hikayelerimizi ve Google Cloud sertifikalarımızı da gün geçtikçe artırıyoruz.

Google Cloud hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki sayfalarımıza göz atabilirsiniz.Google Workspace

Kartaca, Google Workspace Premier İş Ortağıdır.

Google Workspace, üretkenlik araçları ve bulut tabanlı çözümlerin önde gelen sağlayıcısı olarak, işletmelerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma misyonumuzu mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bu iş ortaklığı ile, müşterilerimize iş akışlarını daha fazla optimize etmek, daha etkili şekilde ortak çalışmak ve her yerde bağlantıda kalmak için daha fazla seçenek sunabilmekteyiz.

Google Workspace’ın hem küçük işletmeler, hem uzaktan çalışan ekipler, hem de kurumsal organizasyonlar için sunduğu çözümler var.

Daha fazla bilgi almak için Google Workspace sayfamıza göz atabilirsiniz.


Google for Education

Kartaca, Google for Education İş Ortağıdır.

Google for Education ile eğitimcilere kolay kullanabilecekleri destek araçları sunarak onlara güç kazandırırken, aynı zamanda sınıfları, öğrencilerin keşfettiği, yaratıcılıklarını geliştirdiği ve başarılı oldukları ortak çalışmaya dayalı ve dinamik öğrenme ortamlarına dönüştürüyoruz.

Google for Education İş Ortağı olarak, Google’ın eğitim ürünlerini entegre etmek isteyen eğitim kurumlarına kapsamlı destek ve rehberlik sağlayacak donanıma sahibiz.

Daha fazla bilgi almak için Google for Education sayfamıza göz atabilirsiniz.


Mandiant

Kartaca bir süre önce Google Cloud’un bir parçası haline gelen lider siber güvenlik sağlayıcısı Mandiant’ın satış ve hizmet iş ortağıdır.

Bir Mandiant İş Ortağı olarak, müşterilerimize gelişmiş tehdit istihbaratı ve müdahale kabiliyetleri sunarak siber saldırıları daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tespit etmelerine, önlemelerine ve aksiyon almalarına yardımcı oluyoruz.

Mandiant’ın farklı senaryolara ve sektörlere hitap eden kapsamlı siber güvenlik hizmeti paketleri, günümüzün sürekli değişen tehdit ortamında güvenlik ve dayanıklılık desteğimizi güçlendirmemizi sağlıyor.

Daha fazla bilgi almak için Mandiant sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mobil Test Altyapısı

HeadSpin

Kartaca olarak, HeadSpin‘in sunduğu hizmetlerin satışı ve satış sonrası desteği için Türkiye ve bölgedeki iş ortağıyız.

HeadSpin, uygulamalar, cihazlar ve ağlar arasındaki dijital deneyimleri optimize etmek için Mobil, Web ve 5G çözümleri sağlayan ve geliştiricilerin uygulamalarını geliştirme esnasında ve yayınlandıktan sonra gerçek zamanlı olarak, gerçek cihazlarda ve gerçek dünya koşullarında test edebilmelerini ve izleyebilmelerini sağlayan bir altyapı sunmaktadır. Altyapısında, 100'den fazla konumda binlerce cihaz bulunmaktadır.

HeadSpin en yeni teknolojileri kullanarak dağıtımlı mobil cihaz bulutu sunar;

  • 7/24 kullanılabilen ve geliştiricilerin dünyanın herhangi bir yerindeki çeşitli cihazları sorunsuz bir şekilde test etmesini sağlayan son derece güvenli ve tescilli teknoloji
  • Cihaz yanmalarını önlemek için radyo dalgası uyumlu ve sıcaklık kontrollü özel fiziksel kutu
  • Cihaz ister şirket içinde ister veri merkezinde barındırılıyor olsun, bulutta barındırılan yazılım
  • İlk andan itibaren iOS / Android işletim sistemi ve cihaz desteği
  • Cihazlara tarayıcıdan veya cep telefonundan uzaktan erişim
  • Özel veya paylaşımlı cihaz havuzu


Daha fazla bilgi almak için HeadSpin sayfamıza göz atabilirsiniz.


Bize Ulaşın