Müşterilerimiz İletişim EN

Çalışma Şeklimiz

Organizasyon Yapısı

Yılların eskittiği ve hiyerarşiye dayalı organizasyon yapıları yerine, hızlı karar alabildiğimiz ve açık iletişime izin veren çok boyutlu bir organizasyonumuz var. Farklı alanlarda çalışanların oluşturduğu takımlar ve aynı alanda çalışanların oluşturduğu bölümler iç içe bir matris şeklinde organizasyon yapımızı oluşturur. Böylece pazarlama konusunda uzman bir arkadaşımız ile uygulama geliştiren bir arkadaşımız aynı sorun üzerinde, aynı anda birlikte çalışabilirler. Bunun yanında uygulama geliştiren arkadaşlarımız metodolojik ve kişisel gelişimlerinin devamlılığı için aynı bölüm içerisinde yer alırlar.

Organizasyon yapımızın ve sunduğumuz ürün ve çözümlerin doğası gereği, görevlerimiz birbirleriyle doğrudan bağlantılıdır ve günün büyük bölümünde bir takım olarak beraber çalışmaya ihtiyaç duyarız. Bu nedenle, tüm takım üyelerinin birbirleriyle açık iletişim kurarak, kendilerine atanan işleri zamanında tamamlaması bizim için çok önemlidir.

Çalışma Saatleri ve İzinler

Uzun saatler boyunca değil, mesai saatleri içerisinde verimli çalışarak, akşam kendimize ve ailemize zaman ayırırız.

Verimlilik ve kalite politikamız doğrultusunda, bize uygun, özgün bir çalışma düzeni ve organizasyon yapısı oluşturduk ve bazı günler evden, bazı günler ofisten çalıştığımız hibrit bir çalışma modeli benimsedik. Haftada 40 saat çalışmak ve hafta içi 07:00-10:00 saatleri arasında çalışmaya başlamak koşuluyla tüm Kartacalılar kendi haftalık programını belirleyebilirler. Özel ihtiyaçları için zaman ayırmaları gerektiğinde, takım arkadaşlarıyla anlaşarak gün içerisinde işlerini halledebilirler.

Ofis günlerinde ofise giriş ve ofisten çıkış zamanlarımız, parmak izi okutma sistemi ile takip edilerek, günlük çalışma süremiz hesaplanır. İlk anda alışılmadık bir sistem gibi düşünülse de, aslında gün içerisinde uzun molalar verme alışkanlığı olmayan kişiler için sabit giriş çıkış saatlerine göre daha avantajlı olabilmektedir. Örneğin, sabah 08:00’da gelip, günlük çalışma süresini dolduran bir çalışan, saat 16:00’da çıkabilmektedir.

Çalışmak kadar, yorulunca dinlenmeyi ve tazelenmeyi de önemseriz.

Kartaca’da 1 senesini tamamlayan her çalışan, 15 iş günü, yani 3 tam hafta, izne hak kazanır.

Köprü tatil uygulamasıyla, yılda 5 günü geçmeyecek şekilde, resmi tatil günleri ve hafta sonları arasında kalan günlerde şirketçe yıllık izinde sayılırız. Bu uygulamanın hangi günlerde yapılacağı, senenin başında tüm şirkete yazılı olarak duyurulur.

Eğitim ve Gelişim

Rehberlik Sistemi

Kartaca’da her yeni çalışana bir rehber atanır. Rehberin görevi, adaptasyon sürecini hızlandırmak ve o çalışana Kartaca’daki çalışma hayatı boyunca her konuda destek olmaktır.

Herkese kendine özel eğitim payı

Sürekli değişen ve dönüşen teknolojiyi yakından takip edebilmek, kendimizi geliştirebilmek ve yerimizde saymamak bizim için çok önemlidir. Çalışanlarımız ne kadar gelişirse, şirketimizin de ancak o kadar ileriye gidebileceğini biliriz. Bu yüzden her çalışanımız için, bizimle beraber çalıştığı zamanla doğru orantılı olarak bir eğitim payı oluşturur ve çalışanlarımızın şirket dışı eğitimlere katılmalarını teşvik ederiz. Tüm çalışanlarımız istediği şirket dışı eğitime, eğitim payı oranınca katılabilir; eğitim payının eksik kaldığı durumlarda ise avans talep edebilirler.

Sürekli zenginleşen bir kütüphane

Eğitim payından bağımsız olarak ayırdığımız aylık bütçe ile; çalışanlarımızın rolleri, ihtiyaçları ve ilgileri doğrultusunda talep ettikleri kitapları ve dergileri – çoğunlukla yurt dışından – temin ederek şirket kütüphanemizi zenginleştiririz. Kütüphanemizde 300’den fazla farklı kitap bulunur.

Şirket Etkinlikleri

İK bölümümüzün organize ettiği ve katılımın isteğe bağlı olduğu farklı konseptlerdeki etkinliklerde, ekipçe bir araya gelerek ofis dışında da zaman geçirme ve eğlenme imkanı buluruz. Şimdiye kadar katıldığımız etkinliklerden bazıları; lazer tag, tiyatro, sinema, pizza atölyesi, kara kalem çizim atölyesi, ritim atölyesi, basketbol maçı, go-kart, kaçış oyunu, piknik, müze ve sergi ziyareti, bovling.

Referans Sistemi

Kartaca çalışanları, açık pozisyonlarımızda bulunan ilanlara uygun gördükleri arkadaşlarının özgeçmişlerini İnsan Kaynakları departmanımıza ileterek ödül kazanırlar. Referans sistemine dahil olmak için Kartaca çalışanının, işe başvuracak kişinin özgeçmişini e-posta yoluyla İnsan Kaynaklarına iletmesi ve Kartaca çalışanı ile işe girecek kişinin, deneme süresinden sonra Kartaca’da en az 6 ay boyunca çalışması gerekir.

2023 yılı süresince ödüle hak kazanan kişiler, aşağıdaki ödüllerden seçtiği bir tanesine sahip olacaktır.
  • Dell Vostro 3400 Intel Core i5 1135G7 8GB 256GB SSD MX330 Ubuntu 14″ FHD
  • LG 27UN880-B 27′ 60Hz 5ms (Display) UHD 4K IPS Monitör
  • iPad Air 4. Nesil 10.9′ 64 GB Wifi

Kartacalı Yorumları

Berna Salmak Gürevin
Murat Taşbaş
Berna Salmak Gürevin

Müşteri İlişkileri Yönetimi Bölüm Sorumlusu

“Farklı teknolojileri tanıma fırsatı bulmak ve bunlarla uğraşmak muhteşem! Sürekli öğrenmem, iyileştirmem gereken konular var ve bu kişisel gelişimime muazzam katkı sağlıyor. Büyük bir projenin ufak bir parçasında değil uçtan uca tüm sürecin içinde yer alabiliyorum. Kartaca buna imkan sağlamıyor, işiniz bu oluyor. Ayrıca oturmuş prosedürler sayesinde tekrarlayan işleri hızlıca geçip değer katılacak işlere vakit ayırabiliyorum. İşte bu nedenle 10+ yıldır Kartaca’dayım.”
Merve Kut Muhacır
Neslihan Uçar Çadırcı
Merve Kut Muhacır

İnsan Kaynakları

“Kartaca’nın çalışma ortamını ve düzenli olmasını çok seviyorum, burada yaptığım işlerden keyif alıyorum. İnsan Kaynakları alanında çalışan biri olarak en çok rahat ettiğim konular: işlerin prosedürlerle ilerlemesi, uygulamaların standartlaşmış olması ve tüm çalışanlara adil davranılması. Ayrıca tüm çalışanlara kişisel eğitim bütçesi ayrılmış olması da bence sektörde fark yaratan bir uygulama.”
Cüneyt Özbilen
Cüneyt Özbilen

Mobil Pazarlama Takım Lideri

“2012’den beri Kartaca’da çalışıyorum. Kartaca’da çalışmanın benim için en güzel yanı, buranın kafamda soru işareti yaratmıyor oluşu. Ayrıca Kartaca’da çalışma disiplini her daim korunuyor. Bunlara ek olarak her gün yeni bir şeyler öğrenme imkanım var, kendimi sürekli tekrarlayan işler yaparken bulmuyorum.”
Ersin Yetişen
Ersin Yetişen

Uygulama ve Servis Geliştirme Bölüm Sorumlusu

“Bir yazılımcı olarak benim için en önemlisi her gün beyin fırtınası imkanı bulabilmek. Zaman zaman üstlendiğim zorlayıcı görevlerin sonucunda başarma hissi benim için daha da anlamlı hale geliyor. Çalışmaların sonunda kaliteli ürünler ortaya çıkarmak ve buna bağlı olarak müşterilerin sonuçtan mutlu olması da benim için ayrıca motive edici.”
Gizem Terzi Türkoğlu
Gizem Terzi Türkoğlu

Pazarlama

“Pazarlama alanında çalışan biri olarak Kartaca’da yazılım hakkında sürekli araştırma ve öğrenme imkanı bulabiliyorum. Ayrıca Kartaca’nın 10+ yıllık tecrübe ve şirket kültürünü dış dünyaya aktarmak, yeni şeyler denemek ve aldığım aksiyonların sonuçlarını görmek beni motive ediyor. Şirket kültürü olarak kuralların belirli olması ve birçok şeyin tanımlanmış olması beni rahat hissettiriyor. Ayrıca aylık eğitim bütçesi de benim için çok önemli.”
Dilek Karabiber
Neslihan Uçar Çadırcı
Dilek Karabiber

İdari İşler

“Verilen işi kıvıran ve severek çalışan bir kişiliğiniz var ise; yıl ve tecrübenize bakılmadan size verilen sorumluluklar neticesinde, iş temposunda kaybolup uzun yıllar Kartacalı olabilirsiniz. Ek olarak oturmuş prosedürler ve bilgi aktarımı konusunda cömert olan iş arkadaşları da Kartaca’da çalışmayı daha bir keyifli kılıyor. Diğer artıları; eğitim bütçesi, aburcubur dolabı ve etkinlikler. Kartaca, yaşayarak öğrenilmesi gereken bir kültür; iyi ki Kartacalıyım.”
Nevzat Raytop
Banu Gören
Nevzat Raytop

Altyapı Takımı Sorumlusu

“Kartaca, staj süresince hem maaş aldığınız; hem de gerçek projeler ile ilgilendiğiniz ender şirketlerden birisidir. Kartaca için tam bir eğitim yuvası dersem, doğru tanımlamayı yapmış olurum. Bilişimin her noktasında yeni teknolojileri sistematik düzen ile harmanlayan ve her gün bilgi birikimimi artıracak çalışmalar yapabildiğim bir şirket olması da büyük avantaj. 10+ yıllık bilişim tecrübemle şunu çok rahat söyleyebilirim: Kartaca’da tekrarlanan operasyonel işler, teknik ve operasyonel borçlarla dolu projeler, uzun uzadıya süren kafa karıştırıcı toplantılar göremezsiniz. Aylık etkinlikler ve yemekli şirket toplantılarında stress atar, düzenli ve planlı çalışma sistemi ile stressiz bir çalışma günü geçirirsiniz.”
Doğukan Turan
Murat Taşbaş
Doğukan Turan

Ürün ve Servis Yönetimi

“Kartaca’da çalışırken kendini tekrar eden işler yapmamak ve yeni teknolojiler kullanmak, kendimi geliştirmem ve güncel kalabilmem açısından büyük bir avantaj. Ayrıca şirket içerisinde DevOps kültürünün yayılmış olması da büyük bir artı.”
Melike Sözeri
Özalp Tik
Melike Sözeri

Ürün ve Servis Yönetimi

“İlginiz ve bilgiyi öğrenebilme gücünüz olduğu sürece güncel teknolojileri kullanarak, kendinizi geliştirmeniz ve etrafınızdakilere katkıda bulunmanız burada oldukça mümkün. İşin ucundan tutmak yerine sorumluluk alıp işinizi sahiplenerek bir çok projede yer alabilirsiniz. Düzenli yapısı sayesinde, yıllar önce yapılmış işlerde bile neyin neden yapıldığına dair dokümantasyona sahip, üstünkörü yapılmış işlere çok rastlamayacağınız bir yer. Üstelik detaycı ve sorgulayan biriyseniz bu büyük bir artı. Ayrıca yaptığımız otomatizasyonlarla tekrarlayan işleri insan yerine makinaya yaptırmayı tercih eden bir kültüre sahip. Günümüz dünyasında zamanımızın büyük bir kısmını ailemizden daha çok işte geçirdiğimiz bu düzende, bu süreyi daha anlamlı kılmamızı sağlayarak, işinizi severek yapma motivasyonunuzu öldürmeyen şirketler arasında. Ve benim için en önemlisi burada günün sonunda geriye dönüp baktığımda başarmanın verdiği hissi tatmak ve yapabileceklerimi görmek heyecan verici.”
Berat Nakip
Bülent Bender
Berat Nakip

Uygulama ve Servis Geliştirme

“Kartaca, farklı teknolojileri bir arada tecrübe edebileceğiniz, her geçen gün kendinize yeni yetkinlikler katabileceğiniz projelerde çalışma fırsatı sunuyor.”
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow