Ürünlerimiz Çözümlerimiz İletişim EN

Çalışma Şeklimiz

Organizasyon Yapısı

Yılların eskittiği ve hiyerarşiye dayalı organizasyon yapıları yerine, hızlı karar alabildiğimiz ve açık iletişime izin veren çok boyutlu bir organizasyonumuz var. Farklı alanlarda çalışanların oluşturduğu takımlar ve aynı alanda çalışanların oluşturduğu bölümler iç içe bir matris şeklinde organizasyon yapımızı oluşturur. Böylece pazarlama konusunda uzman bir arkadaşımız ile uygulama geliştiren bir arkadaşımız aynı sorun üzerinde, aynı anda birlikte çalışabilirler. Bunun yanında uygulama geliştiren arkadaşlarımız metodolojik ve kişisel gelişimlerinin devamlılığı için aynı bölüm içerisinde yer alırlar. Organizasyon yapımızın ve sunduğumuz ürün/çözümlerin doğası gereği, görevlerimiz birbirleriyle doğrudan bağlantılıdır ve günün büyük bölümünde bir takım olarak beraber çalışmaya ihtiyaç duyarız. Bu nedenle, tüm takım üyelerinin birbirleriyle açık iletişim kurarak, kendilerine atanan işleri zamanında tamamlaması bizim için çok önemlidir.

Çalışma Saatleri ve İzinler

Uzun saatler boyunca değil, mesai saatleri içerisinde verimli çalışarak, akşam kendimize ve ailemize zaman ayırırız.

Verimlilik ve kalite politikamız doğrultusunda, bize uygun, özgün bir çalışma düzeni ve organizasyon yapısı oluşturduk. Haftada 40 saat çalışmak ve hafta içi 08:00-10:00 saatleri arasında işe gelmek koşuluyla tüm Kartacalılar kendi haftalık programını belirleyebilirler. Özel ihtiyaçları için zaman ayırmaları gerektiğinde, takım arkadaşlarıyla anlaşarak gün içerisinde işlerini halledebilirler. Gün içerisinde ofise giriş ve ofisten çıkış zamanlarımız, parmak izi okutma sistemi ile takip edilerek, günlük çalışma süremiz hesaplanır. İlk anda alışılmadık bir sistem gibi düşünülse de, aslında gün içerisinde uzun molalar verme alışkanlığı olmayan kişiler için sabit giriş çıkış saatlerine göre daha avantajlı olabilmektedir. Örneğin, sabah 08:00’de gelip, günlük çalışma süresini dolduran bir çalışan, saat 16:00’da çıkabilir.

Çalışmak kadar, yorulunca dinlenmeyi ve tazelenmeyi de önemseriz.

Kartaca’da 1 senesini tamamlayan her çalışan, 15 iş günü, yani 3 tam hafta, izne hak kazanır.

Performans Yönetimi

Takım hedefi ve kişisel hedef belirleme

Deneme süresini geçen tüm çalışanların, takımıyla birlikte ve kişisel olarak, her 5 aylık dönemde gerçekleştirmesi beklenen hedefleri vardır. Takım hedefleri; takım sorumluları, İş Geliştirme ve Strateji Bölümü ile Satış ve Pazarlama Bölümü’nün karşılıklı talepleri ve önceliklendirmeleri sonucu belirlenir. Kişisel hedefler; bölüm içinde, çalışanlar ile tek tek konuşarak karara bağlanır.

Performans değerlendirme ve ödüllendirme

Hedeflerin gerçekleşip gerçekleşmediği, 5 aylık dönem sonunda hedefin denetleyicisi, çalışanın kendisi ve yönetim tarafından değerlendirilir. Her 5 ayın sonunda, tamamlanan hedeflerin oranına bağlı olarak maaş artışı gerçekleştirilir (senede 2 defa) ve yine maaş üzerinden prim alınır.

Eğitim Politikası

Herkese kendine özel eğitim payı

Sürekli değişen ve dönüşen teknolojiyi yakından takip edebilmek, kendimizi geliştirebilmek ve yerimizde saymamak bizim için çok önemlidir. Çalışanlarımız ne kadar gelişirse, firmamızın da ancak o kadar ileriye gidebileceğini biliriz. Bu yüzden her çalışanımız için, bizimle beraber çalıştığı zamanla doğru orantılı olarak bir eğitim payı oluşturur ve çalışanlarımızın şirket dışı eğitimlere katılmalarını teşvik ederiz. Tüm çalışanlarımız istediği şirket dışı eğitime, eğitim payı oranınca katılabilir; eğitim payının eksik kaldığı durumlarda ise avans talep edebilirler.

Sürekli zenginleşen bir kütüphane

Eğitim payından bağımsız olarak ayırdığımız aylık bütçe ile; çalışanlarımızın rolleri, ihtiyaçları ve ilgileri doğrultusunda talep ettikleri kitapları ve dergileri -çoğunlukla yurt dışından-temin ederek şirket kütüphanemizi zenginleştiririz. Kütüphanemizde 300’den fazla farklı kitap bulunur.

Kartacalı Yorumlarına Göz At