Ürünlerimiz Çözümlerimiz İletişim EN

“Çekirdekten Yetişen” Yorumları

İtiraf etmeliyim, bu denli işinin ehli ve aynı zamanda nevi şahsına münhasır insanı daha önce bir arada görmemiştim. Sizden daha az tecrübeli olan birine, bilgi paylaşımı konusunda mütevazı olmak, aksi duruma göre çok daha büyük bir erdem gerektirir fikrindeyim. Kartaca ise bu fikrin vücut bulmuş hali. Tıpkı bir romanın ilk cümlesinin vurucu olması gerektiği gibi, hem staj dönemi hem de ilk iş tecrübemi Kartaca’da edinerek, bu uzun yolculuğa doğru noktadan başladığımı biliyorum.

Duygu Gezici

Birçok şey öğrendiğim eğitici bir staj oldu. Gerçek projelerde yer almak ve üretken olmak güzel. Takıldığım işlerde yardım alabildim ve aradığım bilgileri Confluence’da bulabildim. Çalışma ortamımız iyiydi.

Uğur Doğa Sezgin

Yazılım geliştirme disiplini kazandığım ve bu süreçlerin yönetimini çok güzel yürüten bir yazılım evi Kartaca. Bana kattıkları herşey için Kartaca ailesine teşekkür ederim.

Murat Can Sayılgan

Kartaca herkesin görüşlerine değer verildiği harika bir okul. Kurumsal şirketlerin sıkıcılığından, startup’ların kaosundan uzak, aksine kurumsal şirketlerdeki düzeni ve startup’lardaki dinamizmi bir araya getirebilmiş bir yer. Ayrıca girişimci olmak isteyenler için fazlasıyla ufuk açıcı, birçok yeni şey öğrenmemi sağladı.

Sabri Karagönen

Lisans eğitimime devam ederken yeni tecrübeler edindiğim, güzel çalışanlara sahip Kartaca ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğumu, duyacağımı belirtmek istiyorum. Uzun dönem staj yaptığım bu süre zarfında, ekip içi iletişimlerde sıkça bulunarak ilk profesyonel iş deneyimimi edinmiş oldum. Buradan edindiğim deneyimleri temel alarak, yaşamımın her koşulunda üstüne ekleyerek kullanmaya devam ediyorum. Bana kattığınız bu sevecen aile sıcaklığı için sizlere teşekkür ediyorum. Hatırlanmak ve hep hatırlamak dileğiyle. Bir Mezun Kartacalı’dan Sevgilerle,

Sevcan Kılınç

Gerçek projelerde yer almanın, bir şirketin disiplin içinde işlemesini kavramanın ve bu çarkın bir parçası olmanın yarattığı farkındalık ve kattığı tecrübe ile farklı bir deneyimdi. Teşekkürler Kartaca!

Aylin Gizem Selçuk

Gerçek anlamda ustalara çırak olma serüveni Kartaca’da staj. Rahat bir ortam içerisinde sistemli çalışmaya hızlıca alışıyorsunuz. Önce verilen eğitimler, daha sonra planlanan hedefler derken; serüvenin sonunda yaptığınız geliştirmelerin gerçek projelere dahil edildiğini görmek gerçekten iyi hissettiriyor. En güzeli ise, Kartaca’nın Özgür Yazılım tercih ediyor olması.

Erol Guzoğlu

Bir yazılım şirketi olması ve tamamen açık kaynak kodlu teknolojiler kullanması, Kartaca’yı teknik bir staj için önemli bir aday yapıyor. Burada kesinlikle 2 ay boyunca tavla oynayıp “staj yapmış” olma ihtimaliniz yok. Şirket yazılıma yönelik olduğu için, sürekli üzerinde çalışılacak bir iş de oluyor, gerek yeni projeler, gerekse eski projelerin güncellenmesi. Ayrıca stajyerlere de normal çalışanlar gibi davranılması ve maaş ödenmesi, onların da stajyerleri önemsediğinin bir kanıtı. Eğer çalışmak ve bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, kesinlikle Kartaca’yı staj hedeflerinizin arasına alın!

Furkan İpek

Gerçek projelerde yer alarak işinizin sorumluğunu almak ve bunu yerine getirmek, iş yaşamına ayağı yere basan bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Anlattığım tüm bu süreçleri birebir yaşayan biri olarak, hepinizin “Kartacalı olmak” deneyimini yaşamanızı diliyorum.

Can Güleren