Ürünlerimiz Çözümlerimiz İletişim EN

“Çekirdekten Yetişen” Yorumları

Asıl amacı öğrencilere sektör tecrübesi kazandırmak olan staj görevimizi tam da amacına uygun şekilde geçirmemizi ve yeni teknolojiler (Google Cloud Vision – Pub/Sub – DataFlow – BigQuery – ReactJS) ile tanışmamızı sağlayan, şirket toplantılarına dahil ederek iş hayatı kültürünü aşılayan ve en önemlisi yazdığımız kodları inceleyip bize geri bildirimler yaparak eksiklerimizi görmemizi sağlayan ve tecrübelerini aktaran başta mentorum Ersin Yetişen’e olmak üzere her konuda desteğini esirgemeyen tüm Kartacalılara teşekkür ediyorum.

Furkan Özalp

Kartaca Çekirdekten Yetişenler Programı’nda olmak sizi bir stajyer yapmıyor; tam aksine sizi burada bir takım arkadaşı olarak görüyorlar. Kartaca’daki sıcaklık sizi adeta buraya bağlıyor ve bırakmak istemiyorsunuz. Yolculuğunuzda verilen hedefler gerçekten sizi öğrenmeye teşvik ediyor hatta zorluyor çünkü projelerinde mümkün olduğunca yeni nesil teknolojileri kullanmaya özen gösteriyorlar. Kartaca’da geçirdiğim 2 ay unutulmaz tecrübeler edinmeme vesile oldu. Özgür yazılımı destekliyor olmaları, hedeflerime ve içerideki projelere alışmamı kolaylaştırdı. Hatta özgür yazılım araçlarının ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Hedeflerimde ise Gnu/Linux, Openstack-Bifrost ve Python programlama dilini kullanmak beni çok mutlu etti.

Murat Emir Cabaroğlu

İtiraf etmeliyim, bu denli işinin ehli ve aynı zamanda nevi şahsına münhasır insanı daha önce bir arada görmemiştim. Sizden daha az tecrübeli olan birine, bilgi paylaşımı konusunda mütevazı olmak, aksi duruma göre çok daha büyük bir erdem gerektirir fikrindeyim. Kartaca ise bu fikrin vücut bulmuş hali. Tıpkı bir romanın ilk cümlesinin vurucu olması gerektiği gibi, hem staj dönemi hem de ilk iş tecrübemi Kartaca’da edinerek, bu uzun yolculuğa doğru noktadan başladığımı biliyorum.

Duygu Gezici

Birçok şey öğrendiğim eğitici bir staj oldu. Gerçek projelerde yer almak ve üretken olmak güzel. Takıldığım işlerde yardım alabildim ve aradığım bilgileri Confluence’da bulabildim. Çalışma ortamımız iyiydi.

Uğur Doğa Sezgin

Yazılım geliştirme disiplini kazandığım ve bu süreçlerin yönetimini çok güzel yürüten bir yazılım evi Kartaca. Bana kattıkları herşey için Kartaca ailesine teşekkür ederim.

Murat Can Sayılgan

Kartaca herkesin görüşlerine değer verildiği harika bir okul. Kurumsal şirketlerin sıkıcılığından, startup’ların kaosundan uzak, aksine kurumsal şirketlerdeki düzeni ve startup’lardaki dinamizmi bir araya getirebilmiş bir yer. Ayrıca girişimci olmak isteyenler için fazlasıyla ufuk açıcı, birçok yeni şey öğrenmemi sağladı.

Sabri Karagönen

Lisans eğitimime devam ederken yeni tecrübeler edindiğim, güzel çalışanlara sahip Kartaca ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğumu, duyacağımı belirtmek istiyorum. Uzun dönem staj yaptığım bu süre zarfında, ekip içi iletişimlerde sıkça bulunarak ilk profesyonel iş deneyimimi edinmiş oldum. Buradan edindiğim deneyimleri temel alarak, yaşamımın her koşulunda üstüne ekleyerek kullanmaya devam ediyorum. Bana kattığınız bu sevecen aile sıcaklığı için sizlere teşekkür ediyorum. Hatırlanmak ve hep hatırlamak dileğiyle. Bir Mezun Kartacalı’dan Sevgilerle,

Sevcan Kılınç

Gerçek projelerde çalışarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortamın sunulması çok değerli. Ben fiziksel sunucu kurulumu, yapılandırması ve donanımları hakkında bilgi edinirken, Vault ve Salt öğrenerek servis hatalarını, kişilere mesaj atan bir proje yaptım. Size her konuda yardımcı olan staj sorumlularının bilgi birikimi, deneyimleri ile size katkı sağlaması ve çalışma şeklinin düzenli olması, işleri gerçekten kolaylaştırıyor. Araştırarak yeni şeyler öğrenip, sorunları çözerek, adım adım projeleri ilerletip işleri tamamlayarak gerçek bir projenin işleyişini görebiliyorsunuz. Takımınızla geçirdiğiniz vakitler, şirket içi etkinlikler ve şirket kütüphanesinde birçok faydalı kitap bulabilmek çok hoş. Benim için baştan sona verimli geçen unutulmaz bir deneyimdi.

Oğuz Halit Sak

Tıpkı bir çalışanmışım gibi bana özel iş planı ve hedefler oluşturulması, haftalık bireysel değerlendirme toplantıları yapılması ve yaptığım iş için anında geri dönüş alabilmem beni çok memnun etti. Tüm bunların yanında, gerçek bir proje için Angular’da kullanıcı arayüzü geliştirmesi yapmak güzeldi. Bu deneyim için Kartaca’ya teşekkür ederim.

Osman Kartal

Angular 8 ile önyüz geliştirdiğim bu 2 ay içerisinde kazandığım tecrübeyi göz önünde bulundurunca, Kartaca sıkı bir programı olan ve dolu dolu geçen bir yaz okulu gibi oldu benim için. Beklediğimden çok daha fazlasını öğrenerek bitirdiğim bu staj için teşekkürler Kartaca ailesi.

Alp Güngör

Gerçek projelerde yer almanın, bir şirketin disiplin içinde işlemesini kavramanın ve bu çarkın bir parçası olmanın yarattığı farkındalık ve kattığı tecrübe ile farklı bir deneyimdi. Teşekkürler Kartaca!

Aylin Gizem Selçuk

Gerçek anlamda ustalara çırak olma serüveni Kartaca’da staj. Rahat bir ortam içerisinde sistemli çalışmaya hızlıca alışıyorsunuz. Önce verilen eğitimler, daha sonra planlanan hedefler derken; serüvenin sonunda yaptığınız geliştirmelerin gerçek projelere dahil edildiğini görmek gerçekten iyi hissettiriyor. En güzeli ise, Kartaca’nın Özgür Yazılım tercih ediyor olması.

Erol Guzoğlu

Bir yazılım şirketi olması ve tamamen açık kaynak kodlu teknolojiler kullanması, Kartaca’yı teknik bir staj için önemli bir aday yapıyor. Burada kesinlikle 2 ay boyunca tavla oynayıp “staj yapmış” olma ihtimaliniz yok. Şirket yazılıma yönelik olduğu için, sürekli üzerinde çalışılacak bir iş de oluyor, gerek yeni projeler, gerekse eski projelerin güncellenmesi. Ayrıca stajyerlere de normal çalışanlar gibi davranılması ve maaş ödenmesi, onların da stajyerleri önemsediğinin bir kanıtı. Eğer çalışmak ve bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, kesinlikle Kartaca’yı staj hedeflerinizin arasına alın!

Furkan İpek

Gerçek projelerde yer alarak işinizin sorumluğunu almak ve bunu yerine getirmek, iş yaşamına ayağı yere basan bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Anlattığım tüm bu süreçleri birebir yaşayan biri olarak, hepinizin “Kartacalı olmak” deneyimini yaşamanızı diliyorum.

Can Güleren