Müşterilerimiz İletişim EN

Veriye Dayalı İçgörüler için Hibrit Bulut
Özetle;

Finansal hizmetler, sigortacılık, sağlık hizmetleri ve kamu sektörü gibi çok sayıda düzenlemeye tabi sektörlerde faaliyet gösteren kurumların dijital dönüşümleri sırasında karşlaştığı önemli zorluklardan biri nedir?

Finansal hizmetler, sigortacılık, sağlık hizmetleri ve kamu sektörü gibi çok sayıda düzenlemeye tabi sektörlerde faaliyet gösteren pek çok kurum, dijital dönüşümleri sırasında bazı zorluklarla karşılaşıyor. Bu zorluklardan biri, veri odaklı bir kültürü benimsemekle güvenlik, gizlilik ve uyumluluk ihtiyaçları arasında bir denge kurmaktır.

Şirket içi (on-prem) altyapılar, çok sayıda düzenlemeye tabi kurumların sürekli gelişen ihtiyaçlarını neden karşılayamamaktadır?

Şirket içi (on-prem) altyapı kullanmak karmaşık yasal gerekliliklerin bir çözümü olarak görülse de bu altyapılar, kurumların sürekli gelişen ihtiyaçlarını ölçeklenebilirlik kısıtlamaları, yüksek bakım maliyetleri, kısıtlı hareket imkanı, karmaşık veri siloları, entegrasyon zorlukları, eskimiş donanım ve yazılımlar ve yapay zeka ve makine öğrenmesi gibi yükselişte olan teknolojilere sınırlı erişim gibi nedenlerden dolayı karşılayamamaktadır. Bunlara ek olarak, şirket içi altyapılar genellikle veri ve analitik kabiliyetleri açısından gelişmiş bulut platformlarının gerisinde kalmaktadır.

Hibrit bulut teknolojisinin ortaya çıkışı kurumların verilerini yönetme şeklini ne şekilde değiştirmiştir?

Hibrit bulut teknolojisinin ortaya çıkışı, kurumların verilerini yönetme şeklini değiştirmiştir. Hibrit bulut, kurumların verilerini genel ve özel bulut ortamlarında kolayca yönetmesini ve taşımasını sağlayan merkezi bir veri yönetimi yaklaşımı sunar. Böylelikle kurumlar, mevzuata uyumlu kalırken, aynı zamanda verilerinden daha fazla faydalanabilir, veriye dayalı karar vermeyi yaygınlaştırabilir, çevikliğini artırabilir ve daha iyi deneyimler sunarak müşteriyi daha fazla elde tutabilir.

Şirket içi (on-prem) altyapıya sahip kurumlarda hibrit bulut stratejisi kullanmanın temel faydaları nelerdir?

Entegre Veri | Gerçek Zamanlı İçgörüler | Ölçeklenebilirlik ve Esneklik | Maliyet Düşürme

Hibrit buluttan faydalanmak kurumlara ne gibi avantajlar sağlayabilir?

Hibrit buluttan faydalanmak, kurumlara uzun süre kullanabilecekleri, sağlam ve çok gelişmiş bir veri çözümü sağlayabilir. Bu yaklaşım, kurumların yasal uyumluluklarını korurken, aynı zamanda genel ve özel bulutların avantajlarından yararlanarak veri odaklı bir kültür oluşturmasına olanak tanır. Veri odaklı içgörülere duyulan ihtiyacın giderek artmasıyla birlikte, hibrit bulut stratejilerinin büyümeyi ve dijital dönüşümü yönlendirmede çok önemli bir rol oynamaya hazırlandığını söyleyebiliriz.

Yazan: Gizem Terzi Türkoğlu

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2023