Müşterilerimiz İletişim EN

Bulut Sürdürülebilirliği Nasıl Destekliyor? 🌱 Bölüm 1
Özetle;

Bulut sürdürülebilirliği nasıl destekliyor? 🌱

Sürdürülebilirlik, hızlanan küresel iklim krizi nedeniyle popüler bir kelime haline geldi.
Buluttaki yenilikler ve hizmetlerin kullanılabilirliği artmaya devam ederken Gartner®, son kullanıcıların bulut harcamalarının 2023’te dünya çapında yaklaşık 600 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Kuruluşların daha sürdürülebilir olması için bulut oldukça önemli bir rol oynuyor. Bulut, mimari yapısı sayesinde karbon emisyonlarını azaltabilir, inovasyon ve araştırmaları kolaylaştırabilir.

Bulut daha sürdürülebilir olduğunu nasıl kanıtlıyor?

1. Akıllı Altyapı
2. İklim Değişikliği Etkisini Azaltması
3. Düşük Enerji Tüketimi
4. Daha Akıllı Enerji Kullanımı
5. İddialı Sürdürülebilirlik Planları

Google'ın sürdürülebilirlik çalışmaları nelerdir?

Google Cloud, müşterilerinin kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için sektördeki en temiz bulutu çalıştırır.

Google, Etsy’nin %100 yenilenebilir enerji elde etmesine yardımcı oluyor
“Etsy, çevresel sorumluluğa önem veren kuruluşlardan biridir ve %100 yenilenebilir enerjiye ulaşarak faaliyetlerinin çevresel etkisini azaltmaya odaklanmaktadır. Google da bu taahhüdü paylaşıyor ve bu işbirliği ile, 2017’de tükettiğimiz enerjinin %100’ünü yenilenebilir enerji olarak satın alma hedefimize ulaştık. Bu dönüm noktasına ulaşmak bizim için çok önemliydi, ancak aynı zamanda müşterilerimiz için de çok önemliydi. Birçok kuruluş, şirket içi veri merkezleri inşa etmenin ve genişletmenin yerel şebekelerden çok fazla enerji kullanabileceğini bilir. Kendi veri merkezlerimiz bir istisna değildir, bu nedenle etkiyi yenilenebilir enerji satın alımları ve yüksek kaliteli karbon denkleştirmeleri yoluyla dengeliyoruz. Dolayısıyla, Etsy gibi bir Google Cloud müşterisi platformumuzu kullandığında, bu kullanımla ilişkili net karbon emisyonlarının sıfır olduğundan emin olabilir.“
Mike Fisher, CTO @Etsy

Yazan: Özge Aydın

Yayınlanma Tarihi: 27.03.2023