Müşterilerimiz İletişim EN

Bulut’un Teknoloji, Medya ve Telekom Sektörleri için Avantajları
Özetle;

Teknoloji, Medya, Telekom sektörünün şu anda karşı karşıya olduğu başlıca zorluklar nelerdir?

Sürekli değişen ve gelişen müşteri davranışlarını yönetmek | İnovasyon ve kalite artırmaya odaklanarak sunulan hizmetleri güçlendirmek | Teknik zorluklara karşı daha çevik yaklaşımlar benimsemek | Güvenlik ve emniyete yoğun şekilde odaklanmak | Sektördeki kökten değişimlerin etkisini yumuşatmak için tedarik zincirlerini dönüştürmek

Teknoloji, Medya, Telekom kurumları sektörel zorluklarının üstesinden gelmek ve artan operasyonel karmaşıklıkları yönetmek için ne yapmalıdır?

Bu zorlukların üstesinden gelmek ve artan operasyonel karmaşıklıkları yönetmek için, TMT kurumlarının işletim modellerini yeniden düzenlemeleri ve dijital yeteneklerini geliştirmeleri gerekir. Bulut, sağladığı maliyet avantajının yanında, iş yapış şeklini değiştiren yenilikçi teknolojilerden faydalanarak, hizmet sunumunu yeniden şekillendirmeyi, müşteri deneyimini iyileştirmeyi ve pazara sunma süresini kısaltmayı kolaylaştıran bu zorlukların üstesinden mükemmel şekilde gelmeye destek olan bir çözüm gibi görünüyor.

Bulutu Teknoloji, Medya, Telekom sektörü için vazgeçilmez yapan nedir?

Uzaktan çalışmanın hızlı bir şekilde uygulamaya konması ve ardından hibrit çalışmaya geçiş, kurumsal verilere, uygulamalara ve işbirliği araçlarına uzaktan erişim de dahil olmak üzere bulut teknolojisinin faydaları konusunda geniş bir farkındalık yarattı. Böylelikle, bulut, BT altyapısı ve servisleri için paylaşımlı modellerin esnek, ölçeklenebilir, güvenli ve dayanıklı ortamlar oluşturmasına olanak tanıyarak, özellikle son birkaç yılda TMT sektörü için vazgeçilmez hale gelmiştir.

Teknoloji, Medya, Telekom kurumlarındaki liderlerin en önemli stratejik hedefleri nelerdir?

HFS tarafından hazırlanan TMT İlk 10 Hizmet Sağlayıcısı Raporu‘na göre, TMT kurumlarındaki liderler, en önemli stratejik hedeflerinin müşteri deneyimini iyileştirmek ve ciroda büyüme sağlamak olduğunu belirtiyor.

Teknoloji, Medya, Telekom kurumlarının stratejik hedefleri bulut ile nasıl karşılanır?

Bu hedefler, yeni iş modellerini kolaylaştırmak ve yeni para kazanma yöntemlerini desteklemek için 5G, nesnelerin interneti, bulut ve uç bilişim (edge computing) gibi bağlantı teknolojilerinin kullanımını gerektirmektedir. Bu teknolojiler, mevcut müşteri deneyimlerini daha kazançlı hale getirmek ve daha kişiselleşmiş deneyimler yaratmak için hayati öneme sahiptir. 2030 itibarıyla küresel ekonomiye 1,5 trilyon dolarlık bir destek sağlama potansiyeline sahip olan artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR), dijital ikizler ve sanal olarak haritalanmış ekosistemler aracılığıyla sektörde büyük inovasyonların önünü açmaya şimdiden başladı.

Yazan: Gizem Terzi Türkoğlu

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2023