Müşterilerimiz İletişim EN

[Kamu Kuruluşu] - Makine Öğrenmesi ve Makine Öğrenmesi API'leri Başarı Hikayesi


Kullanıcıların bilgilere tercih ettikleri dilde 7/24 erişmelerini sağlayarak kullanıcı deneyimini iyileştiren yapay zeka destekli son teknoloji bir platform


MÜŞTERİNİN İHTİYACI

Kamu sektöründe faaliyet gösteren müşterimiz, mobil uygulamalarına yapay zeka destekli bir dijital asistan entegre ederek ve sesin gücünden faydalanarak ziyaretçi deneyimlerini iyileştirmenin yollarını arıyordu. Böylelikle; seyahat edenler, akıllı telefonları aracılığıyla sorularına sesli yanıtlar alarak talep ettikleri bilgilere anında erişebilecek ve ayrıca iletişimlerini dil tercihine göre kişiselleştirebilecekti.

KARTACA'NIN ÇÖZÜMÜ

Kartaca, Google Cloud makine öğrenmesi araçları ve API'lerinden (Text to Speech, Speech to Text ve Translate API), depolama için Cloud SQL'den ve akıllı aramalar sırasında veri işleme için BigQuery'den yararlanarak yapay zeka destekli bir dijital asistan oluşturdu. Sorulan her soru için bir sorgu oluşturularak, müşterinin kendi veri tabanlarında ve 3. parti yapay zekada çalıştırılmakta; yanıtlar, kullanıcılara seçtikleri dilde ses kaydı formatında döndürülmektedir.

SONUÇLAR

  • Veri tabanlarındaki büyük miktardaki bilgiye 7/24 self servis erişim sunarak hizmetlerini iyileştirdi.
  • Müşteri sorularını yanıtlamakla görevli personelini farklı görevlere kaydırarak kaynaklarını optimize etti.
  • Yüz yüze ziyaret ihtiyacını azaltarak verimliliği artırdı.
  • Arama sorgularını saklayarak ve inceleyerek gelecekte verimliliği daha fazla artırmayı hedefliyor.

KULLANILAN GOOGLE CLOUD ÜRÜN VE SERVİSLERİ

BigQuery, Text to Speech, Speech to Text, Translate API, Cloud SQL

[Kamu Kuruluşu] ölçeklenebilirlik, yedeklilik, yönetimli ve sunucusuz servisler, Google'ın güvenlik yatırımları ve izleme kabiliyetleri nedeniyle Google Cloud'u seçtiğini belirtiyor.