Müşterilerimiz İletişim EN

[Kamu Kuruluşu] - Veri Analitiği Başarı Hikayesi


Yönetimli ve sunucusuz Google Cloud servislerini kullanan, ölçeklenebilir ve yedekli bir modern veri altyapısı


MÜŞTERİNİN İHTİYACI

Kamu sektöründe faaliyet gösteren müşterimiz 100'den fazla sayıda mikro siteye sahipti ve tıklama, gösterim, harcanan zaman, ısı haritası vb. gibi ziyaretçi verilerini "event" olarak toplamaktaydı. Sistemleri, analitik işlemler için tasarlanmamış bir servis üzerinde şirket içi (on-prem) olarak çalışıyordu. Veri boyutu arttıkça günlük ve anlık rapor ihtiyaçlarında performans ve erişim sorunları yaşamaya başlamışlardı.

KARTACA'NIN ÇÖZÜMÜ

Kartaca, Google Cloud servislerinden faydalanarak müşteri için modern bir veri altyapısı tasarladı, inşa etti ve görselleştirdi. Kartaca olarak, müşterinin ihtiyaçlarına uygun yönetimli ve sunucusuz servisler kullanarak, bunları farklı bölgelerde ve ölçeklenebilir şekilde tuttuk. Müşterinin veriye dayalı karar vermesi gereken durumlarda anlık erişimde sorun yaşama ihtimalini en aza indirdik.

SONUÇLAR

  • Ölçeklenebilir ve tamamen yönetimli bir veri ambarına kavuştular.
  • Veri işleme ve depolama maliyetleri azaldı.
  • Ekipler, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve web sitesi ziyaretçilerine daha iyi hizmet vermek için ihtiyaç duydukları içgörülere erişebilir hale geldi.
  • Terabaytlarca veriyi etkili bir şekilde yorumlayıp görselleştirebilecekleri ve şirketteki tüm ilgili kişilerin erişimine açabilecekleri kapsamlı bir iş zekası platformuna sahip oldular.

Kartaca, [Kamu Kuruluşu]'nun verilerini daha hızlı işlemesine ve ölçeklendirme, büyütme, içgörülerini eylemlere dönüştürme becerileriyle daha hızlı analiz etmesine destek olarak, verilerin oluştuğu andan itibaren daha kullanışlı ve erişilebilir hale gelmesini sağladı.


KULLANILAN GOOGLE CLOUD ÜRÜN VE SERVİSLERİ

BigQuery, PubSub, Dataflow, Cloud Storage, Google Cloud Operations Suite, Google Kubernetes Engine, Cloud Armor, Cloud External IP Addresses, Virtual Private Cloud, Cloud NAT, Cloud Router, Firewalls, Cloud Scheduler, Cloud Functions

[Kamu Kuruluşu] ölçeklenebilirlik, yedeklilik, yönetimli ve sunucusuz servisler, Google'ın güvenlik yatırımları ve izleme kabiliyetleri nedeniyle Google Cloud'u seçtiğini belirtiyor.