Müşterilerimiz İletişim EN

[Kamu Kuruluşu] – Uygulama Modernizasyonu - Sunucusuz Servisler Başarı Hikayesi


Otomatik ölçeklendirme ve yönetimli servislerle etkin maliyet yönetimi sağlarken, yenilikçi servisleri daha hızlı sunabiliyor.


MÜŞTERİNİN İHTİYACI

Kamu sektöründe faaliyet gösteren müşterimiz, Google Cloud makine öğrenmesi ve API'leri üzerine kurulu olan yapay zeka destekli dijital asistanı için altyapı yönetme endişesi olmadan hız ve ölçeklenebilirlik elde etmek amacıyla sunucusuz bir altyapıya ihtiyaç duyuyordu. Kurulum, bakım veya yama gerektirmeden çalıştırabilecekleri ve trafiğe bağlı olarak ölçeklenebilen akıllı bir uygulamaya ihtiyaçları vardı.

KARTACA'NIN ÇÖZÜMÜ

Kartaca, makine öğrenmesi sorgularını gönderen servislerin Cloud Run üzerinde çalıştığı, tamamen yönetimli bir altyapı kurdu. Bu sistem istek geldiğinde bir konteyner oluşturuyor ve yük arttığında bu konteynerleri ölçeklendiriyor. Cloud Run, Cloud Load Balancing ve Serverless NEG kullanarak oluşturduğumuz bu sistemin her zaman çalışır durumda olması gerekmez; ölçeklenebilirliği desteklemek için sadece sistem yükü arttığında etkinleştir.

Kartaca, müşterinin yapay zeka destekli dijital asistan altyapısını desteklemek için Cloud Run, Cloud Load Balancing ve Serverless NEG kullanarak tam yönetimli bir altyapı oluşturdu.

SONUÇLAR

  • Operasyonel karmaşıklık ve operasyon maliyetleri azaldı.
  • Makine tahsisi, yapılandırması, otomatik ölçeklendirme ve hatta Cloud Run servisinin nasıl kullanılacağını öğrenmekle uğraşmadan yenilikçi projeler yapabilir hale geldiler.
  • Herhangi bir dilde yazılmış, konteyner yapısına sahip ve ölçeklenebilir uygulamalar derleyip dağıtabilir hale geldiler.

KULLANILAN GOOGLE CLOUD ÜRÜN VE SERVİSLERİ

Cloud Run, Cloud Load Balancing, Serverless NEG

[Kamu Kuruluşu] ölçeklenebilirlik, yedeklilik, yönetimli ve sunucusuz servisler, Google'ın güvenlik yatırımları ve izleme kabiliyetleri nedeniyle Google Cloud'u seçtiğini belirtiyor.