Müşterilerimiz İletişim EN

[Kamu Kuruluşu] - Altyapı Modernizasyonu Başarı Hikayesi


Veri tabanı modernizasyonu ve artan bilgi işlem operasyonları için gereken kabiliyetlerin kazanılması


MÜŞTERİNİN İHTİYACI

Kamu sektöründe faaliyet gösteren müşterimiz 100'den fazla sayıda mikro siteyi yönetiyordu. Mevcut altyapıları artık artan ihtiyaçlarını karşılamıyordu; yavaş ve güvenilmez hale gelmişti. Bu da kullanıcı deneyiminin kalitesini düşürüyordu. Mevcut sistem ve araçlar ile daha fazla devam edecemeyeceklerini ve optimizasyona ihtiyaç duyduklarını fark ettiler. Bu nedenle bizimle iletişime geçerek, veri tabanı modernizasyonu ve artan bilgi işlem operasyonlarını yönetebilmek için gereken yetenekleri kazanmak üzere destek istediler.

KARTACA'NIN ÇÖZÜMÜ

Kartaca, müşterinin MongoDB ve RabbitMQ servislerini Compute Engine üzerinde çalıştırarak Google Kubernetes Engine kurulumunu optimize etti, MongoDB ve RabbitMQ'da bir küme (cluster) yapısı kurdu ve compute instance'larını yenisine taşıdı. Kartaca olarak, tek bölgeli (single zone) ve kümeli olmayan (non-cluster) MongoDB yapılandırmalarını dağıtık ve kümelenmiş bir yapıya dönüştürdük, yedeklilik için gerekli yapılandırmaları yaptık ve sorgu performanslarını optimize ettik.

SONUÇLAR

  • Vatandaşların ihtiyaçlarına daha iyi yanıtlar veren hizmetler sağlayan modern bir altyapıya kavuştu.
  • Genel deneyimi iyileştirdi ve kaynaklarının ölçeklenebilirliğini artırarak artan trafiği ve iş yüklerini daha verimli şekilde yönettiği kullanışlı bir sisteme kavuştu.
  • Uygulamalarının güvenilirliğini ve kullanılabilirliğini iyileştirerek kesinti sürelerini azalttı.
  • Instance sayılarını azalatarak maliyetlerini düşürdü.

Kartaca, [Kamu Kuruluşu]'nun web platformu altyapısını modernleştirmesine yardımcı oldu ve mevcut Google Kubernetes Engine kurulumunu optimize etti, küme yapısına geçirdi ve artan bilgi işlem operasyonları için gereken kabiliyetlerin kazanmasını sağladı.


KULLANILAN GOOGLE CLOUD ÜRÜN VE SERVİSLERİ

Google Kubernetes Engine, Compute Engine

[Kamu Kuruluşu] ölçeklenebilirlik, yedeklilik, yönetimli ve sunucusuz servisler, Google'ın güvenlik yatırımları ve izleme kabiliyetleri nedeniyle Google Cloud'u seçtiğini belirtiyor.