Müşterilerimiz İletişim EN

Invio - Efficity Başarı Hikayesi

Invio, Kartaca’nın Kurumsal Verimlilik Çözümü Efficity ile İnsan Kaynakları alanındaki operasyonel maliyetlerini %50 oranında düşürdü.

INVIO HAKKINDA

Invio, internet teknolojileri ve mobil uygulamalar alanında faaliyet gösteren bir bilişim şirketi. Kuruldukları günden bu yana, teknik yeteneklerinin yanında yönetim ve satış-pazarlama konularında da yetkin olmayı hedefleyerek; birçok farklı sektördeki kuruma terzi usulü proje yapmış ve müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun yazılımı üretmek odak noktasıyla hareket etmişler. Yıllar içerisinde edindikleri tecrübe ve birikim doğrultusunda, kendi altyapı ürünlerini de geliştirerek serüvenlerine devam ediyorlar.EFFICITY ve İK SÜREÇLERİ

Invio, Efficity ile İK süreçlerini ve maliyet muhasebesi hesaplamalarını yönetiyor. İK birimleri, Efficity'e tanımlanmış kurallar sayesinde, tüm ekibin çalışma süreleri ve izinlerinin İş Kanunu'na ve şirket kurallarına uygunluğunu da otomatik olarak görüntüleyebiliyor.

Çalışanların kendilerinin de anlık olarak erişebilecekleri bir dijital platform üzerinden; günlük, haftalık ve aylık çalışma süreleri, ofis dışı veya operasyonel çalışmaları, tüm ücretli/ücretsiz izin talepleri ve bunların raporlarını kontrol edebiliyorlar.

NEDEN EFFICITY?

Invio Genel Müdürü Esra Bayramoğlu şöyle açıklıyor: "Bir şirkette somut ve ölçülebilir veriler yerine, şeffaf olmayan veriler ve inisiyatif kullanma zorunluluğunun olması, şirket içerisindeki adalet kavramının sorgulanmasına sebep olur. Efficity bu anlamda bir şirketin tüm çalışanları için yüzde yüz aynı sürecin uygulanabilir olduğunun bir kanıtı niteliğindedir. Ayrıca manuel takip edilen süreçlerdeki veri kaybı riski göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir ve sürdürülebilir değildir."

Efficity, Invio çalışanlarının çalışma sürelerini anlık olarak sorgulayabilecekleri bir platform olmanın yanı sıra, çalışanlara özellikle izin takibi konusunda oldukça kolaylık sağlayan bir platform haline gelmiş. Esra Bayramoğlu, tüm çalışanların izin taleplerini, erken çıkma veya geç kalma gibi özel durumlarını Efficity üzerinden bağlı bulundukları sorumlulara bildirerek rahatça ilerletebildiğini ve planlayabildiğini ekliyor.

Ayrıca Efficity'e tanımlı şirket hiyerarşisi ve kurallar sayesinde, izin süreçlerinin ilgili sorumlulara yönlendirilmesi ve izin çakışmalarının Efficity aracılığıyla otomatik olarak engellenebilmesi de mümkün. Ayrıca bir sorumlunun ofiste bulunmaması durumunda, Efficity'nin içerisindeki LDAP entegrasyonu ve sorumluluk devri özelliği ile, kullanıcı rolüne bağlı süreç akışlarının kesintisiz devam edebilmesi de operasyonel anlamda tecrübe ettikleri önemli faydalardan biri olmuş.

Efficity sistemindeki ortak takvimi ve raporlama özelliğini kullanarak, çalışanların ofiste/izinde olup olmadığı, hangi saatler arasında ofiste bulunacağı, hangi tarih ve saatlerde ofis dışı çalışmalara katıldığı veya fazla mesai yaptığına dair raporları kolaylıkla alabiliyorlar.

INVIO ÇALIŞANLARI NE DÜŞÜNÜYOR?

Invio Genel Müdürü - Esra Bayramoğlu, Efficity sisteminin ilk bakışta çalışanlar tarafından yalnızca bir kontrol sistemi gibi algılandığı için biraz yadırgandığını, ancak zaman içerisinde çalışanların da Efficity'nin aslında yalnızca yönetimin çalışanı takip ettiği bir sistem olmadığını ve kendi çalışma ve izin sürelerini de kolaylıkla takip edebildiklerini gördüklerini ve bu sayede günlük olarak sürekli kullandıkları bir araç haline geldiğini belirtiyor. Efficity'e sadece ofis içerisinden değil, ofis dışından da güvenli olarak erişebiliyorlar.

Esra Bayramoğlu, şirketlerine sağladığı katma değeri göz önünde bulundurduğunda, Efficity kullanmaktan çok memnun olduklarını belirtiyor.


Daha Fazla Bilgi Al PDF Olarak İndir